Valóban létezik a kutyák számára kifejlesztett élethosszabbító tabletta, vagy csupán egy városi legenda? A kérdés sok gazdit foglalkoztat, hiszen mindenki szeretné, ha kedvence minél tovább élne egészségesen. A tudományos kutatások és fejlesztések terület


Valóban létezik olyan tabletta, amely a kutyák élethosszát hivatott növelni? Ez még kétséges, de a tavasz beköszöntével a kutyatulajdonosok számos, már létező kihívással néznek szembe.

A közösségi médiában számoltak be nemrégiben arról, hogy forgalomba kerülhet - várhatóan idén - egy élethosszabbító tabletta a kutyák számára. Az Egyesült Államok gyógyszerfelügyelete megfelelőnek ítélte a San Francisco-i Loyal biotechnológiai cég kutatási eredményeit egy olyan tablettáról, mely élethosszabbító hatással lehet kedvenceinkre a kutyatulajdonosok legnagyobb örömére.

„Vannak olyan anyagok, amelyek kedvezően hatnak a különböző élettani folyamatokra, de sajnos még nem sikerült megerősíteni azt a feltételezést, hogy létezne valamilyen csodás tabletta, amely meghosszabbítaná az életet. Az igazi csodaelixír még mindig várat magára!” – nyilatkozta Gippert Róbert állatorvos.

Viszont létezik egy jelenség, ami már az idők kezdete óta része életünknek: a kutyák tavaszi szőrváltása. Bár bundás barátaink valójában egész évben váltogatják szőrüket, a tavasz érkezése különösen felerősíti ezt a folyamatot, és a szőrhullás mértéke is jelentősen megnő.

A kutyák szőrváltása - természetes folyamat vagy ok az aggodalomra?

A vastag téli takaró nyárira váltása teljesen természetes jelenség, ám sok kutyatulajdonos megdöbben, amikor hirtelen és bőséges szőrhullásra lesz figyelmes kedvencén. A kutyák szőrváltási folyamata a szervezetük belső ritmusától függ, amelyet leginkább a napfény mennyisége befolyásol. Így, ahogy a napok hosszabbodnak és a hőmérséklet emelkedik, a kutyák is készülnek a melegebb hónapokra, és a téli bundájukat elkezdik levetkőzni.

Gippert Róbert állatorvos szerint a következőkre kell odafigyelni: "Fontos a normális és jó takarmányozás, ami mellett ez a folyamat rövid időn belül lezajlik. Van már számos szőrvédő is a piacon, omega 3 zsírsavak, de segít a fürdetés és a különböző szőrkefék is."

Az állatorvos emellett megjegyezte, hogy a szőrváltás folyamata nem mindig kötődik a szezonális változásokhoz. Ha a házi kedvencünk a mi otthonunkban él, akkor a szervezete nem biztos, hogy érzékeli az időjárás ingadozásait, így szőre folyamatosan hullani kezdhet.

A szőrhullás, legyen az intenzív vagy foltokban megjelenő, többféle okra visszavezethető. A nem megfelelő táplálkozás, paraziták jelenléte, napégés és különböző szervi betegségek mind hozzájárulhatnak a probléma kialakulásához. Ahogy kedvencünk egyre idősebbé válik, az immunrendszere is gyengül, ami fokozza a szőrhullás kockázatát. A kutyák bőrében és szőrében természetesen megtalálhatóak gombák és baktériumok, amelyek normális körülmények között nem jelentenek veszélyt. Azonban, ha valamilyen gyengítő tényező hatására romlik az állapotuk, aggasztó tünetek léphetnek fel. Ilyen esetekben érdemes szakemberhez, azaz állatorvoshoz fordulni a megfelelő diagnózis és kezelés érdekében.

Related posts