Történelmet formált a sífutó, aki méhészként is kiválóan teljesített.


Kónya Ádám, az első magyar sífutó, aki teljesítette a Tour de Ski viadalt, mostantól a sportág történetének fontos alakja. A 32 éves versenyző sikeresen megérkezett az Alpe Cermisre, ahol hagyományosan az utolsó futam befutója zajlik. Az utolsó célba érkezőként, a 58. helyen, 39:18.3 perc alatt teljesítette a 10 kilométeres, szabadstílusú tömegrajtos versenyt, amelynek végén a 3000 méteres, meredek felfelé vezető szakasz várta. Az alpesi sízők pályáján való futás különösen kihívást jelentett, de Kónya Ádám kitartásával és elszántságával méltó módon képviselte hazáját.

"Ez egy igazán különleges élmény volt számomra. Maga a verseny rendkívül nehéz és fájdalmas kihívás elé állított. Már az előző nap, amikor értesültem róla, hogy sikerült kivívnom a következő napi részvételi lehetőséget, hatalmas öröm töltött el. A 10 km-es zárószakaszt már sokszor láttam a tévében, tudtam, hogy az utolsó 3 kilométeren alpesi pályán kell felfelé haladni, de azt nem sejtettem, hogy ez ennyire megterhelő lesz. Óvatosan vágtam neki, mert tisztában voltam a várható fájdalmakkal, de így is keményen meg kellett küzdenem. Amikor végre a célba értem, felemelő érzés fogott el, különösen a fogadtatás miatt, és az a tudat, hogy elértem, amit a szezon elején elképzelni sem tudtam - mesélte lapunknak Kónya. - A felkészülés alatt eszembe sem jutott reálisan célként. Tudtam, hogy részt veszünk az első szakaszokon Toblachban, de az, hogy végig tudunk menni, és lesz esélyünk Val di Fiemme-be is eljutni, arra nem számítottam. Ez tulajdonképpen fokozatosan, napról napra alakult ki. Különleges érzés volt, mert nem tudtam, hogy ez a pályafutásom részévé válik-e, de nagyon örülök, hogy sikerült."

A Balatonalmádiból származó sportoló, aki már két téli olimpián is képviselte hazánkat, nem csupán a sífutás iránt érzett szenvedélyéről ismert, hanem különleges hobbijáról is: a méhészkedésről. Kónya, aki a 2022-es pekingi játékok záróünnepségén büszkén vitte a magyar csapat zászlaját, felesége családja révén került közelebbi kapcsolatba a méhészet világával. Felesége családja Zala megyében már harmadik generáció óta foglalkozik méhészkedéssel, így a sportoló számára ez a tevékenység nem csupán hobbi, hanem egyfajta hagyományápolás is. Persze, a versenyszezon idején a sport mindig is az első helyen áll Kónya életében, de a méhek gondozása mindig is különleges örömet nyújt neki.

Related posts