Szijjártó Péter a magyar békemisszió megerősítését tűzte ki célul - értesültünk a PestiSrácoktól.


Szijjártó Péter a magyar békemisszió megerősítése mellett áll ki, hangsúlyozva a diplomáciai erőfeszítések fontosságát a nemzetközi konfliktusok kezelésében. A PestiSrácok.hu által közölt információk szerint a külügyminiszter célja, hogy Magyarország aktívan részt vegyen a béke előmozdításában és a globális stabilitás érdekében végzett munkában.

Tovább kell erősíteni a magyar békemissziót, mivel miközben az amerikai elnökválasztás nyomán még soha nem volt ilyen jó esély az ukrajnai háború lezárására, az eszkaláció kockázata is most a legerősebb - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Vallettában.

A minisztérium által közzétett tájékoztatás szerint a tárcavezető az Európai Együttműködési és Biztonsági Szervezet (EBESZ) miniszteri tanácsülésén hangsúlyozta, hogy napjainkban az emberiség a veszélyek korának küszöbén áll. Az elmúlt évek során a kontinens számos súlyos válsággal nézett szembe, beleértve a tömeges illegális migrációt, a koronavírus-járványt, valamint az ukrajnai konfliktust. Ezzel kapcsolatban kiemelte, hogy Magyarország, mint közvetlen szomszéd, közvetlenül érintett a fegyveres összecsapások következményeiben. Ennek ellenére az ország a legnagyobb humanitárius akcióját hajtotta végre, amikor 1,4 millió ukrajnai menekültet fogadott be.

Már több mint ezer napja élünk ennek a háborúnak a szomszédságában. És mi ugyanazt az álláspontot képviseltük ebben az ezer napban. (...) Az eltelt idő megmutatta, hogy a csatatéren nincs megoldás. A fegyverszállítások nem vittek közelebb a békéhez, de mindenképpen több áldozatot okoztak. Ezért úgy gondolom, az eddig követett stratégiák kudarcot vallottak, és új stratégiára van szükségünk, a béke stratégiájára"

- hangsúlyozta.

"Azért, hogy ne a sorkötelezettségi korhatár csökkentésére összpontosítsunk, inkább a tűzszünet elérésére és a béketárgyalások mielőbbi megkezdésére kellene fókuszálnunk" - fűzte hozzá.

Szijjártó Péter aláhúzta, hogy ezért indított a magyar kormány idén nyáron békemissziót, amelyet most tovább kell erősíteni, mivel egyfajta kettős helyzet állt elő azáltal, hogy noha az amerikai elnökválasztás nyomán soha nem volt ilyen jó esély az ukrajnai háború gyors lezárására, de másrészt minden eddiginél erősebb jelenleg az eszkaláció veszélye.

A szomszédságunkban mindannyian abban bízunk, hogy január 20-áig elkerülhetjük a visszafordíthatatlan eseményeket. Ennek érdekében továbbra is elkötelezettek vagyunk a kommunikációs és diplomáciai csatornák fenntartása mellett. Az EBESZ-et rendkívül fontos fórumként értékeljük, hiszen ez az utolsó olyan helyi platform, amely lehetőséget teremt a civilizált kelet-nyugati párbeszédre.

„Tedd a saját stílusoddá!” - javasolta.

A miniszter végül hangsúlyozta, hogy az utóbbi időszak számos eseménye világosan tükrözi: a vallási alapú megkülönböztetés sajnos jelentős mértékben megerősödött a globális színtéren.

A modernkori antiszemitizmus sajnos jelen van Nyugat-Európában, ahol a feszültségek és előítéletek továbbra is problémát jelentenek. Ezen kívül Szíriában, a Közel-Keleten, valamint számos afrikai országban a keresztény közösségeket sújtják üldöztetések. Az iszlámellenesség is aggasztóan megjelenik a világ különböző részein – mutatott rá a szakértő. Emlékeztetett arra, hogy tíz évvel ezelőtt a bázeli nyilatkozatot elfogadták az antiszemitizmus elleni küzdelem jegyében, és megjegyezte, hogy akkor arra is tettünk ígéretet, hogy hasonló védelmi dokumentumokat dolgozunk ki más vallások számára is, azonban azóta ez a cél sajnos még nem valósult meg.

Ezért most arra szeretnélek kérni, hogy ezen az ülés keretein belül fogadjunk el egy közös nyilatkozatot, amely a keresztények, a muszlim közösségek és más vallásokkal szembeni diszkrimináció ellen irányuló összefogásunkat hirdeti.

- fűzte hozzá.

Természetesen! Íme egy egyedibb változat: "MTI / Fő kép: Facebook"

Facebook hozzászólás

A békemissziók és a nemzetközi kapcsolatok terén az EBESZ kulcsszerepet játszik, különösen a jelenlegi orosz-ukrán háború kontextusában. Szijjártó Péter, Magyarország külügyminisztere, gyakran hangsúlyozza a párbeszéd és a diplomácia fontosságát a konfliktusok kezelésében. A béke megteremtése érdekében a nemzetközi közösség együttműködése elengedhetetlen, hiszen a stabilitás és a biztonság alapja a konfliktusok megelőzése és a tartós megoldások keresése. Az EBESZ missziói segíthetnek abban, hogy a felek közötti feszültségek csökkenjenek, és a békés rendezés irányába tereljék a folyamatokat.

Related posts