A Google feje fölött egyre inkább gyűlnek a viharos felhők: úgy tűnik, hogy a Chrome böngésző értékesítésére is sor kerülhet.
Az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma (DOJ) új jogi lépéseket tervez, amelyek célja a Google dominanciájának megszüntetése az online keresőpiacon – számolt be a BBC. Egy szerdai, késő esti bírósági közleményben a DOJ bejelentette, hogy...
A javasolt jogorvoslatok egy jelentős augusztusi versenyellenes döntésből származnak, amelyben Mehta bíró megállapította, hogy a Google jogellenesen hátrányos helyzetbe hozta riválisait az online keresési piacon.
Az Igazságügyi Minisztériumhoz csatlakozott amerikai államok egy csoportja, amelynek vezetői azt állítják, hogy a tervezett módosítások hozzájárulnak a monopolizált piacok versenyképesebbé tételéhez, lehetőséget teremtve más szereplők számára is a belépésre.
- érveltek a kormány jogi szakértői.
A Google válasza a fejleményekre úgy fogalmazódott meg, hogy a DOJ javasolt intézkedései "olyan drasztikus beavatkozási tervet jelentenek, amely káros hatással lesz az amerikai polgárokra és az Egyesült Államok globális technológiai vezető pozíciójára". A cég véleménye szerint ezek az intézkedések messze meghaladják a bíróság döntésének kereteit, és komoly zavarokat okozhatnak számos Google-termék működésében, ami a felhasználók széles csoportjának mindennapi tevékenységeire is kihatással lenne.
A techvállalat december 20-ig élhet jogorvoslati lehetőségeivel, Mehta bíró pedig várhatóan
2025 nyaráig hoz majd végleges határozatot a kérdésben.
A statisztikák szerint a Statcounter internetes forgalomelemző platform adatai alapján a Google keresőmotor a világ online kereséseinek körülbelül 90%-át uralja.