Nők a középpontban: Király Annamária - A tanítás varázsa a gyerekekben lakozik.

Király Annamária, répcelaki Móra Ferenc Általános Iskola igazgatója mindig derűsen beszél nemcsak az elmúlt öt éves igazgató cikluséról, hanem mindarról a negyed évszázadról, amelyet a városban töltött el eddig pedagógusként, sportedzőként.
Egy iskolai vezető szerepe messze túlmutat a pusztán irányító feladatokon – kezdte el gondolatmenetét Király Annamária, a répcelaki Móra Ferenc Általános Iskola igazgatója. – A tanítás csupán egy apró részét képezi a feladataimnak; a heti huszonnégy órából mindössze négyet szentelek az oktatásnak. Emellett folyamatosan kapcsolatot kell tartanom a tankerülettel, az önkormányzattal, különféle hatóságokkal és civil szervezetekkel, hogy az iskola működése zökkenőmentes legyen.
Király Annamária Somogy vármegyéből, Siófokról származik. A szombathelyi Berzsenyi Dániel tanítóképzőt végezte el földrajz-történelem szakon. A gimnázium alatt ezt a két tárgyat szerette meg. Innen pedig egyenes út vezetett a tanári pályára, még úgy is, hogy a családban ő lett az első pedagógus. A férje répcelaki, úgy döntöttek, a vasi városban maradnak, itt alapítanak családot. Igaz, az élet úgy hozta, hogy néhány éve Szombathelyen élnek, de a répcelaki fészek mind a mai napig megvan. A fiúk fejéből pattant ki, hogy a felsőőri (Oberwart), gimnáziumban szeretne tovább tanulni. Mivel Szombathelyről a kora reggel indul a közvetlen autóbuszjárat a burgenlandi városba, az eljutás miatt egyszerűbb volt, ha átmenetileg a megyeszékhelyen rendezkednek be.
Király Annamária nagylánya másodéves jogi hallgatóként tanul, miközben a MCC-n a történelem és társadalomtudomány területén is bővíti tudását. Férje, Király Krisztán, rendszeresen utazik Budapestre a munkája miatt, hiszen ő a Répce Running Fesztivál főszervezője. Korábban az NBI-es labdarúgócsapat asszisztensének is szerepelt, de nemrégiben visszavonult. Mostanában hétvégente ellenőrként dolgozik, így továbbra is aktívan részt vesz a sport világában.
A családi kitérő után térjünk vissza az oktatáshoz.
- A Sávári Tankerületen belül az intézményünk nagynak számít, ugyanis több mint négyszáz diák tanul az uraiújfalui telephellyel együtt. Minden tanulónkat névről ismerem! - folytatjuk a beszélgetést. - Az évek során az oktatás sokat változott, de leginkább a gyermekek. Más lett az érdeklődési körük, a hagyományos dolgokkal nem nagyon foglalkoznak. Mind inkább digitalizálódik az élet, ma már nincs ellenőrző füzet, sem napló. A pedagógusi pálya szépsége azonban továbbra is a gyermekekben van, az nézzük, ami nekik jó! Tanítani azért is jó, mert a mostani világ rákényszerít arra, hogy folyamatosan haladjunk, fejlődjünk. Olyan szavakat, kifejezéseket tudok, amelyeket nem ismernék, ha nem lennék pedagógus. A gyermekeim is a répcelaki iskolába jártak. Azt mondták, nem volt ez annyira jó, mert anya előbb tudta meg, mi történt az iskolában...