Újra egy izgalmas húzással álltak elő a Bezos család vállalatainál, ami felkavarta az internetes közösséget és lázban tartotta a netezőket.


A Blue Origin űrturisztikai fellövése vegyes érzelmeket váltott ki a közönség körében.

Jeff Bezos menyasszonya, Lauren Sánchez nemrég egy általa kiválasztott, kizárólag nőkből álló csapattal hajtott végre űrutazást.

Az FAA, vagyis az amerikai Szövetségi Légügyi Hivatal szabályai szerint a Blue Origin csapata nem minősül űrhajósnak,

Mivel az NS-31 teljes mértékben a Földről volt irányítva, a fedélzetén tartózkodó nők nem nyerhettek el hivatalos űrhajós státuszt. E helyett technikai értelemben "űrutazóknak" számítanak.

Az április 14-én zajló, kizárólag női résztvevőkből álló Blue Origin űrmisszió továbbra is a figyelem középpontjában áll, de nem csupán a női szerep hangsúlyozása miatt. Sokkal inkább az expedíció 11 perces időtartama, az elképesztő költségek, a környezetre gyakorolt hatások, valamint a hatfős legénység földet érés utáni szokatlan viselkedése keltett érdeklődést.

Lauren Sánchez, Katy Perry és Gayle King mellett egy különleges női csapatot alkottak Aisha Bowe, a NASA rakétatudósa, Kerianne Flynn, a filmproducer, valamint Amanda Nguyen, az aktivista. Ez a tehetséges hölgyekből álló csoport Nyugat-Texasból indult el, hogy megvalósítsák közös céljaikat.

Az utazást azóta többen is "érzéketlennek" és "kínosnak" titulálták.

Egy megbízható forrás szerint Perry nem bánja meg az űrutazást, hiszen "életét megváltoztató élménynek" tartja, ám sajnálja, hogy "nyilvános látványosságot csinált belőle" - erről számolt be a Daily Mail. A legtöbb ember azzal a jelenettel viccelődött, amikor az énekesnő a kapszulából kilépve egy margarétát emelt az ég felé, majd térdre borulva megcsókolta a földet.

Perry ezután szívhez szólóan osztotta meg gondolatait, hangsúlyozva, hogy "rendkívüli módon kapcsolódik a szerelemhez". Kifejezte háláját egy riporternek, aki űrhajósnak titulálta őt, és megjegyezte, hogy a kizárólag nőkből álló kalandjuk "mindig is a szerelem és az összetartozás ünnepe volt". Továbbá kiemelte:

Nem a dalaimról van szó. A kollektív energiáról van szó. Rólunk van szó. Arról, hogy helyet teremtsünk a jövő nőinek.

A forrás szerint az énekesnő most már bánja a "földcsókot" és a kapszulán belüli "közeli képes pillanatokat" is, ahol margarétát mutatott a kamerába, népszerűsítette közelgő turnéját, és a "What a Wonderful World" dalszövegét énekelte. A margarétát (angolul: daisy) egyébként négyéves lánya, Daisy Dove Bloom tiszteletére vitte magával.

A projekt nemcsak a közösségi média felhasználói körében vált vitatottá, hanem számos neves személyiség is hangot adott véleményének. Emily Ratajkowski, Olivia Wilde, Olivia Munn és Amy Schumer mind kifejezték aggályaikat, és felelőtlennek tartották az eseményt, amelyet Jeff Bezos űrvállalatának reklámkampányaként értékeltek. Még a Wendy's gyorsétterem is beszállt a kritikusok sorába, jelezve, hogy a véleményformálók széles spektrumát érinti a téma.

A környezetvédelmi szakértők a fellövés környezeti következményeit is hangsúlyozták. Habár Bezos rakétája kizárólag vízgőzt enged a levegőbe, ami közvetlenül nem generál szén-dioxidot, Eloise Marais, a University College London professzora figyelmeztetett arra, hogy a vízgőz is ózonkárosító üvegházhatású gázként viselkedik, és hozzájárulhat a globális felmelegedés folyamatához.

A kritikákra válaszolva Gayle King a CBS Mornings műsorában kiállt az utazás mellett, megjegyezve, hogy sokan csupán "utazásnak" titulálják azt, ami szerinte a történteket "frivolnak vagy könnyednek" tünteti fel. Lauren Sánchez, Jeff Bezos menyasszonya is reagált a bírálatokra, és arra hívta fel a kritikusok figyelmét, hogy látogassanak el a Blue Originhez, hogy első kézből tapasztalhassák meg a projekt jelentőségét.

Bár az Amazon alapítója, Jeff Bezos által birtokolt vállalat nem osztja meg nyilvánosan repülési árait, tudvalevő, hogy a Blue Origin 150 ezer dolláros (kb. 53,6 millió forint) előleget kér a helyfoglalásért. A Blue Origin korábbi árverésein a jegyek akár 28 millió dollárt is megértek - számol be róla a The Standard. Ezen kívül, bizonyos esetekben a Blue Origin ingyenes utazásokat kínál válogatott személyeknek és hírességeknek.

Korábbi bejegyzésünkben alaposan körbejártuk a Google Trends működését, bemutatva a platform alapvető jellemzőit és legfontosabb tudnivalóit. Emellett részletesen ismertettük, hogyan értelmezhetjük a Google Trends grafikonjainak adatait, valamint a "Jelenleg felkapott" aloldal funkcióit. Ezen információk segítségével könnyedén nyomon követhetjük a legnépszerűbb témákat és híreket, nemcsak globális, hanem hazai szinten is.

A Google Trends adatai alapján nemrégiben felfedeztük, hogy Magyarországon öt évtizede nem tapasztalt száj- és körömfájásjárvány, valamint a Colossal Bioscience amerikai startup által klónozott óriásfarkasok iránti érdeklődés jelentős növekedést mutat. Legutóbbi cikkeink a Google-keresések trendjeiről a világgazdaságot megrázó Donald Trump által kezdeményezett vámháborúra, valamint a nemrég elhunyt Ferenc pápára irányultak, amelyek szintén nagy figyelmet kaptak a közönség körében.

A Blue Origin iránti lelkesedés világszerte soha nem látott magasságokba emelkedett, felülmúlva a 2021 júliusi rekordot.

A vállalat történetének egyik fordulópontja volt, amikor végre megvalósult az első személyzettel végrehajtott űrrepülés. Ezen a különleges alkalmon Jeff Bezos, Mark Bezos, Wally Funk és Oliver Daemen léptek a fedélzetre az NS-16 jelzésű űrhajón, hogy felfedezzék a világűr határvonalát.

Az elmúlt 30 nap során Franciaországban, az Egyesült Államokban, Kanadában, az Egyesült Királyságban és Írországban tapasztalható volt a legintenzívebb internetes érdeklődés a Blue Origin iránt.

A kapcsolódó keresések között találhatóak az utazás áraival és a fellövés magasságával kapcsolatos információk, így többek között a Kármán-vonallal kapcsolatos lekérdezések is felbukkannak.

Nem meglepő az sem, hogy miközben vitát keltett az utazás résztvevői által is használt asztronauta kifejezés jogossága, az interneten megnőtt az "astronaut definition" és a "definition of astronaut" keresési kifejezések intenzitása.

Kiemelkedő eseményként mutatkozik meg az a legutóbbi, 2021 júliusában zajló utazás, amely során jelentős fejlődés figyelhető meg.

A Blue Origin űrutazása Magyarországon is felfokozta az érdeklődést, amely az online keresésekben is jól nyomon követhető.

Az "asztronauta" keresési kifejezés esetében mérsékelt változásokat figyelhettünk meg.

Ez a tartalom a Google-lal kötött fizetett együttműködés keretében készült, célja pedig a Google Trends népszerűsítése.

Related posts