Hadházyék ismét az Erzsébet hídon gyűlnek össze, hogy kifejezzék véleményüket.

A Mikszáth Kálmán térről egészen az Erzsébet hídig indultak, ahol csatlakoztak a hídfoglaláshoz.
A vonulás előtti téren néhányan beszédet tartottak, köztük Horváth Félix Gáspár, az egyik szervező. Ő hangsúlyozta, hogy nincs lehetőségük visszalépniük; a résztvevőknek választaniuk kell, hogy hallgatnak, vagy bátran kiállnak a véleményükért.
"Legyen ez a pillanat egyedi és emlékezetes" - mondta Imre Marcell, aki szintén az esemény egyik szervezője. "Hallgatunk?" - kérdezte a tömeg, mire a tudósítónk szerint körülbelül 150-200 ember egyszerre kiáltotta: "Nem!" Imre hangsúlyozta, hogy senkinek sincs egyértelmű elképzelése arról, mit fog jelenteni a gyülekezési jog korlátozása a gyakorlatban. Úgy véli, ezzel a lépéssel üzenni akarnak a magyar egyetemi közösségnek, mert bíznak az egyetemisták szolidaritásában. Szerinte elengedhetetlen a társadalmi és hallgatói összefogás, az esemény célja pedig az volt, hogy precedenst és platformot biztosítson az egyetemisták számára, hogy önállóan megszervezhessék magukat és kifejezhessék véleményüket.
Azzal zárta, ez a kedd a cselekvés ünnepe. Hiúz Alex azt mondta, különleges ez a kedd, mert ez az utolsó, amikor a szivárványos karkötője miatt nem oszlatják fel a tüntetéseket. A hallgatói szolidaritásról beszélt, példaként Szerbiát hozta fel, a hallgatók menetét, ami áthaladt Magyarországon is. Kéz a kézben kell küzdeni, egyetemeken átívelő, koordinált cselekvésre van szükség ahhoz, hogy az egyetemi apátiát felrázzák, mondta.
"A változás szikráját minden egyetem minden karának magában kell hordania. Mi vagyunk a remény képviselői, ha szükséges" - jelentette ki, hozzátéve, hogy amíg kiállunk saját érdekeinkért és másokért egyaránt, addig van esély a jövőre. "Ne engedjük, hogy politikai játszmák határozzák meg, milyen szabadságjogainkat korlátozzák." Véleménye szerint a korábbi kiállásunk következményeként a kormány már fenyegetéseket fogalmazott meg, mondván, hogy tüntethetünk, de csak a négy fal között.