Joe Eszterhas ismét nekilát az Elemi ösztön újraértelmezésének - ígérete szerint egy vad és orgazmikus élmény vár ránk. A Librarius.hu hírei szerint az író friss megközelítéssel és szokatlan elemekkel gazdagítja a történetet, amely a szenvedély és a feszü

Joe Eszterhas újraalkotja az Elemi ösztönt, és a tervezett reboot kifejezetten "anti-woke" irányvonalat képvisel majd.
A nyolcvanéves botrányíró újra felfedi titkos világát, és visszatér a szexi thrillerek izgalmas univerzumaiba.
Joe Eszterhas, az 1992-es Elemi ösztön (Basic Instinct) forgatókönyvírója ismét a figyelem középpontjába került: az író egy rebooton dolgozik, amelyet a projekt közelében álló források "anti-woke" újragondolásként jellemeznek - számolt be róla elsőként a The Wrap.
Az Amazon MGM stúdió szerződtette a magyar származású hollywoodi írót, és a megállapodás értelmében 2 millió dollárt garantálnak a forgatókönyvért, amely 4 millió dollárra nőhet, ha a filmet valóban leforgatják. Ez az összeg jelenleg az év legnagyobb szabadkéziratos forgatókönyv-eladásának számít.
Catherine Tramell visszatérése még mindig kérdéses. Vajon újra megcsillan a rejtélyes és provokatív karaktere? Az idő fogja megmondani.
A film, amely Sharon Stone-t világsztárrá emelte, a halálosan vonzó írónő, Catherine Tramell köré épül, aki szexuális viszonyt kezd a Michael Douglas által megformált nyomozóval. A produkció híressé vált a kihallgatási jelenet miatt, ahol Stone karaktere fehérnemű nélkül keresztbe teszi a lábát. Később a színésznő kijelentette, hogy a felvétel során erről a részletről nem volt tudomása.
A 2006-ban készült Elemi ösztön 2. című folytatásban Stone ismét eljátszotta Tramellt, ám a film mind kritikailag, mind anyagilag megbukott - a költségvetésének felét sem hozta vissza, míg az eredeti film több mint 352 millió dollárt keresett világszerte (mai értéken több mint 800 milliót). Az új film kapcsán egyelőre nem tudni, hogy Catherine Tramell szerepel-e majd a történetben.
"Az erotikus filmek nem a fiatalok kiváltságai"
Eszterhas, a nyolcvanadik életévét betöltve, így válaszolt az életkorával kapcsolatos megjegyzésekre:
"Azoknak, akik azt kérdezik, mit keres egy 80 éves férfi egy erotikus thriller írásán: a mozgóképes impotenciámról szóló pletykák túlzóak és korosztályos előítéleteket tükröznek."
Kiemelte:
Az írópartnerem egy különös, CSAVART KIS EMBER, aki mélyen bennem lakozik. 29 esztendős korában született, és ebben az életkorban is távozik majd. Jelenleg azt mondja nekem, hogy "teljesen fel van pörögve" ettől a projekttől, és készen áll arra, hogy vad és szenzációs élményeket kínáljon a közönségnek. Ez a tudat boldogsággal tölti el a szívemet.
A múlt árnyékában: a nőiesség elnyomása, a homofóbia sötét foltjai és a MeToo mozgalom harca A történelem során a nőellenesség és homofóbia mély gyökereket vert a társadalomban, olyan árnyakat vetve, amelyek sokszor megnehezítik a fejlődést és a változást. A MeToo mozgalom megjelenésével azonban végre megnyílt a lehetőség arra, hogy ezeket a problémákat nyíltan és bátran megvitassuk. A női hangok felértékelődése és a szexuális zaklatás elleni küzdelem nem csupán a női jogokért folytatott harc része, hanem a társadalmi normák megkérdőjelezésének is színtere. A homofóbia elleni fellépés pedig elengedhetetlen ahhoz, hogy mindenki szabadon élhesse meg identitását, anélkül hogy rettegésben kellene élnie. A múlt tanulságai arra figyelmeztetnek minket, hogy a változás nem csupán lehetséges, hanem szükséges is. A közös küzdelem révén képesek lehetünk arra, hogy egy olyan világot építsünk, ahol a tisztelet, a megértés és az elfogadás vezérli a kapcsolatainkat.
A Basic Instinct már a megjelenésének pillanatában heves vitákat generált. Meleg és leszbikus szervezetek éles kritikát fogalmaztak meg a film biszexuális főszereplőjének gyilkos hajlamai miatt, míg a National Organization for Women kifejezetten "az utóbbi évtizedek legnyíltabban nőgyűlölő alkotásának" titulálta a filmet. Egy francia polgármester pedig annyira felháborodott, hogy a vetítését betiltotta településén, arra hivatkozva, hogy a film "mentegeti" a nemi erőszakot.
Eszterhas 2018-ban a Hollywood Reporternek adott interjújában bevallotta, hogy az egyik legproblémásabb jelenet az volt, amikor Michael Douglas által megformált nyomozó brutális szexuális aktusba bonyolódik saját pszichiáterével. Jeanne Tripplehorn, aki a pszichiátert alakította, elmondta, hogy Paul Verhoeven rendező előzetesen "lágyabb" verzióról beszélt, így őt is váratlanul érte az agresszív megvalósítás. Eszterhas úgy véli, hogy ezt a jelenetet ma már teljesen más szemszögből közelítenénk meg:
A The Wrap beszámolója alapján az új Elemi ösztön egyértelmű szándéka, hogy reagáljon a jelenlegi "woke" kultúrára, amelyet sokan túlságosan óvatosnak és politikailag korrektnek tartanak a szexualitás és az erőszak filmes megjelenítésében.
Az Amazon MGM Studios nemrégiben izgalmas új projekteket jelentett be: köztük Ryan Gosling főszereplésével készül a Project Hail Mary című sci-fi alkotás, valamint a stúdió első új James Bond-filmje, amelynek rendezője Denis Villeneuve.
Joe Eszterhas: A botrány határvonalán és azon túl Joe Eszterhas, a provokatív író és forgatókönyvíró, akinek neve szorosan összefonódott a botrányos alkotásokkal, most újra visszatér a reflektorfénybe. Műveivel mindig is képes volt megragadni a közönség figyelmét, ugyanakkor megosztó véleményeket is kiváltani. Az életművének legújabb fejezete lehetőséget ad arra, hogy mélyebben megértsük nemcsak a munkásságát, hanem a mögötte húzódó emberi drámát is. Eszterhas visszatérése nem csupán egy újabb könyv vagy film premierje, hanem egy újabb fejezet a művészet, a botrány és a társadalmi tabuk határvonalán. Az írónak sikerült átlépnie ezeket a határokat, mindig is a provokáció, a szenvedély és az emberi kapcsolatok bonyolultságának mélyére ásva. Az új munkájában talán még inkább hangsúlyozza az emberi természet sötét oldalát, és újra megkérdőjelezi a társadalmi normákat. Történetei nem csupán szórakoztatóak, hanem elgondolkodtatóak is, hiszen rávilágítanak arra, hogy a botrányok mögött gyakran mélyebb érzelmi és pszichológiai összefüggések állnak. Joe Eszterhas tehát nem csupán a botrányok írója, hanem egy olyan művész is, aki képes provokálni és reflektálni a világra, amelyben élünk. Visszatérése új lehetőségeket kínál a párbeszédre, és arra, hogy újra felfedezzük, mit is jelent a művészet az emberi tapasztalatok kifejezésében.
A kitartó túlélőként ismert Eszterhas a kilencvenes évek filmes világában olyan ikonikus alkotások forgatókönyvével büszkélkedhet, mint a Sliver, a Showgirls és a Jade. Amikor torokrákot diagnosztizáltak nála, nyilvánosan kifejezte sajnálatát a dohányzás filmes népszerűsítése miatt. Ezt követően visszatért Ohio államába, és újból felfedezte katolikus hitét.
Egy 2012-re tervezett bibliai filmprojekt Mel Gibsonnal sajnálatos módon meghiúsult, miután Eszterhas nyilvános antiszemita vádakkal illette a rendezőt.
A Basic Instinct újragondolása körüli izgalom világosan jelzi, hogy a botrányfilmek és szexuális thrillerek világa továbbra is képes megragadni a közönség figyelmét – különösen, ha a projekt mögött olyan író áll, aki nem riad vissza a határok feszegetésétől.