Cím: Ruszin-Szendi Romulusz 928 millió forintos szolgálati villát építtetett – Magyar Péter éles válaszával reflektált A hírek szerint Ruszin-Szendi Romulusz, a neves politikai figura, egy impozáns, 928 millió forint értékű szolgálati villát építtetett,


Mi is beszámoltunk arról, hogy Ruszin-Szendi Romulusz Tisza Párt általi leigazolása komoly vihart kavart. A hétvégén Hadházy Ákos keményen kritizálta Magyar Pétert, amiért a Tisza Párt hétvégi kongresszusán Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnök is a színpadra lépett. Erre Magyar Péter hétfő reggel az ATV Start című műsorában reagált és úgy fogalmazott, hogy "egyeseknek el kellene dönteni, hogy ők kormányváltást szeretnének, vagy sem".

Az Index értesülései szerint a birtokába került számviteli és könyvelési dokumentumok alapján Ruszin-Szendi Romulusz 928 millió 145 ezer 850 forintért építtetett magának egy szolgálati villát Dunakeszin, és ezt teljes mértékben állami forrásból finanszírozta. A lap információi szerint a volt vezérkari főnököt szakmai nézeteltéréseken túl éppen az általa megvalósított villa miatt távolították el a Magyar Honvédség kötelékéből.

Az Index jelentése szerint Ruszin-Szendi Romuluszt két fő indok miatt távolították el a Honvédség vezetéséből. Egyrészt, ígéretével ellentétben, nem tudta előrelépésre bírni a hadsereget a harcászati szintről a hadműveleti szintre.

Az Index információi alapján a kirúgás másik lehetséges indoka az a ügylet, amely szerint Ruszin-Szendi Romulusz egy szolgálati villát építtetett Dunakeszin.

Az Index azt írja: a lap birtokába jutott egy összesen 15 oldalnyi főkönyvi kivonat, amely egy 161-es főkönyvi beruházási számlára elszámolt anyagköltségeket tartalmaz. A tételes elszámolás szerint a Dunakeszin felépített villát 244 millió 400 ezer forintért szerezték be, majd több mint 683 millió forint értékben felújítást végeztek az ingatlanon. A tételes elszámolás több ezer tételt tartalmaz.

A listán feltüntették a számviteli bizonylatok számát is, így - állítja az Index - meg tudtak győződni a kimutatás hitelességéről is. Szúrópróba szerint ellenőriztek legalább 100 tételt, illetve több számlán az a helyrajzi szám szerepel, ahol Ruszin-Szendi Romulusz szolgálati villája található. Az Index forrása így fogalmazott:

"Az elszámolással teljesen kiverte a biztosítékot Ruszin-Szendi Romulusz. Azt nem akarom részletezni, hogy végül hol borultak ki rá, de nem volt kérdés, hogy mennie kell. Hallani sem akarták a nevét. A részletekről még annyit tudok, hogy az elszámolás további kérdéseket is felvet."

Az Index értesülései szerint a szakmai nézeteltérések mellett egy konkrét ügy játszhatott szerepet abban, hogy Szalay-Bobrovniczky Kristóf javaslatára Novák Katalin köztársasági elnök 2023. április 26-án kelt határozatában - a Magyar Honvédségről szóló 2021. évi CXL. törvény 5. § (1) bek. a) pontja alapján - április 27-i hatállyal felmentette Ruszin-Szendi Romulusz altábornagyot, a Honvéd Vezérkar főnökét. Az altábornagyot két hónappal később, június 23-án a Magyar Honvédségtől is eltávolították - áll a portál cikkében.

A Tisza Párt sajtóosztálya a következő, Magyar Péter által megfogalmazott reakciót juttatta el szerkesztőségünkhöz:

A rogáni propaganda zászlóshajójává silányult index legújabb, aljas és hazug lejárató írásában Ruszin-Szendi Romulusz egykori vezérkari főnököt célozza meg.

Az említett ingatlan még mindig a magyar állam birtokában van, és a megrendelő nem a vezérkari főnök, hanem a kaszinóminiszter irányítása alatt működő minisztérium háttérintézménye volt.

A TISZA egy olyan közösség, amely elkötelezett a hazája iránt, és elhatározta, hogy aktívan hozzájárul a jövőjéhez. Azokat pedig, akik a magyar emberek kárára szeretnének meggazdagodni, Szalay-Bobrovniczky Kristóf kaszinóminiszter környékén érdemes keresni.

Izgalmas lenne felfedezni, hogy mely cégek álltak a háttérben ennek az állami ingatlannak az építésében – hasonlóan ahhoz, ahogy Kövér László vagy Áder János impozáns, milliárdos értékű rezidenciáit is kivitelezték.

Figyelemre méltó, hogy eddig sem az index, sem a kormány nem találta aggályosnak, hogy a mindenkori vezérkari főnök részére külön rezidenciát alakítottak ki. Ez az ingatlan, eltérően a korábbi honvédelmi vezetőknek készült lakásoktól, nem a piaci érték alatt került a leköszönő vezérkari főnök birtokába.

Related posts