Csallóközben a szilveszter várakozása különleges hangulatban telik. A falvakban és városokban egyaránt érezhető az ünnepi izgalom, ahogy az emberek készülődnek az év utolsó napjára. A helyi hagyományok gazdag szövetét színes programok, baráti összejövetel


A csallóközi települések többségében nem rendeznek önkormányzati szinten közös ünnepségeket, ám minden faluban fellelhetők olyan különleges események, amelyek az óév elbúcsúztatásához és az újév köszöntéséhez kapcsolódnak. Mindenhol fellelhetjük a helyi hagyományokat, amelyek színesítik az évváltás ünneplését.

Somorján idén elmarad a városi tűzijáték, azonban a korábbi évek tapasztalatai alapján elmondható, hogy Szilveszter éjjelén a város sosem alszik. A szilveszteri ünneplés mindig is pezsgő és hangos volt, így idén is várható, hogy a szilveszteri hangulat nem hagyja cserben a lakosokat.

A tűzijátékot már évek óta mellőzzük, figyelembe véve, hogy a magánszemélyek által szervezett tűzijátékok számos esetben szinte teljes egészében pótolják a város által rendezetteket. Ez a döntés különösen kedvező a kutyások számára is, hiszen a házi kedvenceik biztonságát és nyugalmát szolgálja. Örömmel üdvözöljük a lakosságot közösségi oldalainkon és honlapunkon, de fontos megemlíteni, hogy az utcabál, amely korábban összekapcsolódott a tűzijátékkal, már jó ideje nem kerül megrendezésre.

- osztotta meg lapunkkal Orosz Csaba, Somorja város polgármestere. Hangsúlyozta, hogy bár idén nem rendeznek központi eseményt, a hagyomány tovább él: a szomszédok, családtagok és barátok továbbra is kimerészkednek az utcára, hogy boldog új évet kívánjanak egymásnak, ezzel erősítve a közösségi szellemet.

"Ha nagy igény lenne rá, akkor megszerveznénk, de a lakosok sem jelezték és vállalkozók is többnyire azt gondolják, hogy arra a fél órára, amit kint töltenének az emberek hidegben, nem éri meg nekik. Ha valaki szeretne kimozdulni a városban, természetesen van rá lehetőség, a kávézók és éttermek is szerveznek szilveszteri programot"

„Tedd a szövegedet különlegessé” - mondta.

Bár a magántűzijátékok elkerülhetetlenek, a város szigorúan figyelemmel kíséri a vonatkozó előírások betartását. Emellett fontos szempont, hogy a háziállatok számára a tűzijátékok különösen megterhelőek lehetnek. Szilveszter éjszakáján fokozottan ügyelnek az elszökött és megriadt állatokra, hogy minél több kedvencet biztonságba helyezzenek. A városi rendőrséggel együttműködve önkéntesek létrehoztak egy ideiglenes menedéket, ahol a gazdik a szilveszteri ünneplés után visszatalálhatnak elveszett kutyáikhoz.

Hasonlóan Somorjához, Nagymegyer városában sem terveztek külön szilveszteri utcabált vagy tűzijátékot, de számos izgalmas programmal készültek a lakosság számára. December 29-én a Nagymegyeri Futóklub megrendezte a már 14. alkalommal zajló szilveszteri örömfutását, ahol a gyerekek és felnőttek egyaránt kipróbálhatták magukat különböző távokon. A nevezési díj ellenében minden résztvevő érmet kapott, valamint belépőt a helyi termálfürdőbe, így a sportos esemény kellemes kikapcsolódást is ígért.

Korábban megrendeztünk utcabálokat, ahol tűzijáték is színesítette az estét, de ezek a hagyományok már a múlté. Viszont izgalmas programokkal várunk titeket: lesz szilveszteri futás, egy fergeteges kabaré a dunaszerdahelyi Rivalda Színház előadásában, amely a helyi kultúrházban zajlik, és ne felejtsétek el az újévi gálát sem, amit januárban tervezünk!

- árulta el lapunknak Soóky Marián, Nagymegyer első embere.

A január 9-én, csütörtök este 7 órakor megrendezésre kerülő operett gálán olyan kiváló művészek lépnek színpadra, mint Kékkovács Mara, Boncsér Gergely, Bozsó József és Pánczél Klaudia. A varázslatos estét a Farkas Pál vezényelte Dunaszerdahelyi Szimfonikus Zenekar kísérő zenéje teszi még emlékezetesebbé. Ne hagyja ki ezt a különleges zenei élményt!

Fenes Iván, Bős város polgármestere kifejtette, hogy a településen idén nem rendeznek önkormányzati tűzijátékot. A városvezetés álláspontja szerint ez a fajta esemény felesleges kiadást jelent.

A kultúrház falai között ismét megelevenedik a bál varázsa, ahogy azt már hagyományosan minden évben megszokhattuk. Az eseményre körülbelül 150-200 vendéget várunk, akik együtt élvezhetik a zene és a tánc örömeit. Jövőre viszont egy különleges meglepetéssel készülünk: egy nagyszabású rendezvényt tervezünk, amely a bős várossá avatásának 10. évfordulóját ünnepli. E jeles alkalomhoz tűzijáték is társul, és ígérjük, hogy egyedi programokkal és élményekkel varázsoljuk felejthetetlenné az estéteket!

„Egyedi élményt kell nyújtanunk” – hangsúlyozta a polgármester. Megemlítette, hogy legutóbb akkor költöttek tűzijátékra, amikor Bős városi rangot kapott, ami már kilenc éve történt.

A több mint 500 fős lélekszámú, határ menti település különleges batyubált rendez, ahol a vendégek tombolára is számíthatnak. Kulacs László, a község polgármestere elmondta, hogy mindenki hoz magával ételt és italt, míg a település a helyszínt és a szórakozási lehetőségeket biztosítja az érkező vendégeknek. Az esemény célja, hogy a közösség tagjai együtt töltsenek egy felejthetetlen estét, tele jókedvvel és vidámsággal.

"Mióta polgármesterként szolgálom a közösségünket, évről évre megrendezzük a szilveszteri batyubált, ami mindig nagy népszerűségnek örvend. Tavaly sajnos el kellett halasztanunk, de idén rendkívül sokan érdeklődnek, körülbelül 80-90 résztvevőre számítunk. A belépőjegy tartalmazza a vacsorát, a sült malacot és az esti programot is. Éjfél után koccintásra invitálunk mindenkit, és tűzijáték is vár ránk, majd a retró buliban folytatjuk a mulatozást!"

- osztotta meg lapunkkal Kulacs László, Medve község polgármestere.

A helyi tapasztalatok alapján eddig nem merült fel probléma a durrogtatással és tűzijátékkal kapcsolatban a településen; törvénytelen használatról egyetlen bejelentés sem érkezett. Információik szerint többen érkeztek Magyarországról, hogy a helyi speciális boltban vásároljanak pirotechnikai eszközöket, ám biztosak abban, hogy ezeket nem a község területén fogják felhasználni.

Related posts