Elon Musk, a technológiai innovációk megtestesítője, éppen egy új projektbe kezdett, miközben a német liberális elit pánikban feszeng a politikai helyzet alakulása miatt, különösen az AfD növekvő befolyása miatt. A helyzet olyan, mint egy domináns szerepj
Először is ünnepeljük meg azt a tényt, hogy az új amerikai kormányzat felismerte: egy gazdaságilag erős, de katonailag továbbra sem értelmezhető Németország létezésében érdekelt. Az, hogy a németeknek időnként elmegy az esze, közismert tény, két világháború talán elégséges bizonyíték rá, ha nem liberális az ember. És ebben az esetben sem mentőkörülmény az, hogy a hivatkozott esetekben mindenki más is kirívóan hülyének bizonyult.
Talán érdemes úgy felfogni a helyzetet, hogy a németek szembetűnő őrülete nem csupán egy átmeneti jelenség, hanem egy lehetséges figyelmeztetés egy komolyabb probléma közeledtére. Ha ezt tudatosítjuk magunkban, akkor van lehetőségünk arra, hogy időben reagáljunk, és megakadályozzuk a közelgő katasztrófát.
Tudom, hogy elsőre talán furcsának tűnik, amit most meg fogok osztani, de az igazság az, hogy a jelenlegi német elit képtelen volt megérteni és megoldani a következő "egyenletet":
Az X, Y és Z összegének nullával egyenlősége egy érdekes matematikai kapcsolatot jelöl. Ez azt jelenti, hogy ha az X, Y és Z értékeit összeadjuk, az eredmény mindig zérus lesz. Ezt a kifejezést számos területen alkalmazzák, például a matematikai modellezésben, fizikában vagy akár a statisztikában is. Az egyenlet egyensúlyt, harmóniát sugall, amely lehetővé teszi a különböző változók közötti kapcsolat mélyebb megértését. Az X, Y és Z értékeinek megváltoztatásával különböző kombinációkat hozhatunk létre, amelyek mind hozzájárulnak a végső összeg nullához juttatásához.
A naperőművek működése szorosan összefonódik a napfény jelenlétével, így sötétben, vagyis éjszaka, gyakorlatilag nem termelnek energiát. Mivel a napelemek a napfényből nyerik az energiát, X értéke, amely a sötétben termelt energia mennyiségét jelöli, gyakorlatilag nulla. Azonban a napenergia tárolására szolgáló akkumulátorok segítségével a nappali termelést későbbi felhasználásra lehet menteni, így a sötét órákban is rendelkezésre áll energia, de maguk a napelemek nem termelnek energiát az éjszakai órákban.
ahol Y= mennyi energiát termelnek a szélerőművek szélcsendben?
ahol Z= mennyi energiát termelnek a leállított atomerőművek?
Ami mostani kontextusunkban egyfajta egyszerűsítést jelent, hiszen a leállított atomerőművek külső forrásból nyerik az energiát. Így Z valójában egy negatív értéket képvisel.
Németország húsz évvel ezelőtt a világ strukturálisan legerősebb gazdasága volt, már évtizedek óta. Apróbb bajai csak a nagy jólétben látszottak nagynak. A szokásos német aránytévesztés. Most úgy látszik, hogy a hagyományos pártjai sem gazdasági, sem politikai problémáit nem képesek kezelni és ugyanazokat a hülyeségeket ismételgetik, amivel ide jutottak. Emlékeznek arra az amerikai állampolgárságú és onnan is érkező nőcire, aki a most bukó német kormányban annak működésének elején államtitkárságig vitte a külügyminisztériumban? És még most is az. Na az nem volt külső beavatkozás a német politikába például. Mondjuk Annalena ezt teljesen magától csinálta, mert a hölgyet környezetvédelmi konferenciákról ismerte.
Szóval a hiszti most amiatt megy, hogy Elon Musk, az új amerikai kormányzat egyik erős embere körülbelül arról értesítette a németeket, hogy az amerikai megszálló hatóságok szerint az AfD nem fasiszta párt, továbbá, hogy csak ennek a pártnak a programja mentheti meg Németországot.
Magyarul bejelentette, hogy nevezett erő kormányképes és koalícióra lehet vele lépni. De az üzenet úgy is értelmezhető, hogy kötelező vele koalícióra lépni. Hát ettől az elképzelendő CDU-CSU és AfD koalíciótól minden rendes kommunistát kitör a frász. Ez volt az amerikai demokrata párt által ihletett végletesen túltolt német progresszió legalapvetőbb célja, csak patrióták, gazdasági racionalisták és számtanból nem megbukó emberek ne legyenek a német kormányban. Az uniópártok kancellárjelöltje ugyan egy Merkel szintű senkiházi, de teljesen amerikai vezetékekre van rákötve. Ki lehet próbálni, hogy a megszállt Németországban az amerikai republikánusok képesek-e patrióta reneszánszt csinálni.
Az AfD valószínűleg nem fogja megnyerni a választásokat, de a kancellár-jelöltek mezőnyében máris az ő jelöltjük került az első helyre. Ez egy olyan leszbikus nő, aki első pillantásra inkább férfi szerepében tűnik fel a kapcsolatába. A német szélsőjobbnak mindig is megvoltak a maga szokatlan és érdekes vonásai, és reméljük, hogy ezt a különös hagyományt továbbra is megőrzik. Persze, az AfD nem csupán a szélsőjobb szinonimája, inkább egy német furcsaság, és talán éppen most a legkevésbé ideológia vezérelt párt a német politikai palettán, ami igazán szórakoztató helyzetet teremt. Bár közvetlen kancellárválasztásra nem kerül sor, de gondoljunk csak bele, micsoda ironikus csavar lenne, ha egy leszbikus patrióta venné kezébe a bemelegedési programot, és az egész helyzetet visszafordítaná a Woke mozgalommal szemben.
Musk újraértelmezi a német politikai színteret, ami igencsak megijeszti a liberálisokat; szuverenitásról és történelmi tapasztalatokról méltatlankodnak. Ez természetesen nem éppen a legjobb tájékoztatás a német átlagpolgár számára arról, hogy miként formálja az amerikai befolyás a helyi politikai diskurzust. Kíváncsian várom, hogy vajon mindez milyen hatással lesz a választási eredményekre – talán a statisztikákban is meg fog mutatkozni?
A fenti egyenletecske problémája sokféleképpen feloldható, ha az ember nem progresszív idióta, tehát rövid távon a német gazdaság helyzete nem reménytelen, sőt a németek fanatizmusát ismerve talán még arra is képesek, hogy végül kiszaporodják magukat a jelenlegi demográfiai helyzetükből. Hogy ezt esetleg egy leszbikus vezényletével hozzák össze, az tulajdonképpen nem is meglepetés, hiszen van abban valami felülmúlhatatlanul németes, hogy az egyszeri német kopuláció közben egy bőrszerkós középkorú leszbikus dominát (porosz gyalogos tiszt módjára, lovaglópálcával) képzel el parancskiadó felsőbbség gyanánt.
Új irányok bontogatják szárnyaikat, talán végre kedvezőbb jövő felé terelnek minket.
Ui.: Heteroszexuális férfiként persze mit is mondhatnánk másképp Alice Weidelle kapcsolatban, mint hogy sajnálatos, hogy leszbikus. Számomra ez inkább elismerés, mintsem kritika. Ebben a cikkben nem őt céloztuk meg, hanem rajta keresztül próbáltuk megragadni a német progresszív gondolkodás jellegzetességeit. Aki ezt nem látja át, az inkább olvasson Telexet.