A lőlap világosan tükrözi, hogy a kéziválogatott hogyan érhetett volna el győzelmet.


A férfi kézilabda-válogatottunk komoly kihívásokkal nézett szembe az északmacedón csapat átlövéseivel és a szélről eleresztett ziccerekkel. Palasics Kristóf remek belépése segített a helyzet stabilizálásában, azonban sajnos az ellenfél kapusának gyenge pontjait nem tudtuk kihasználni.

A magyar kézilabda-válogatott szerdán csalódást keltő játékkal rukkolt elő Észak-Macedónia ellen, így 27-27-es döntetlennel kezdte a világbajnokságot. Chema Rodríguez szövetségi kapitány már a mérkőzés előtt belengette, hogy kőkemény csata vár majd a csapatára, és láthattuk, igaza volt. A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) adatai szerint ellenfelünk valóban felvette a kesztyűt:

A védekezésünk eddigi teljesítménye azt mutatja, hogy a hatosfalunk jelenléte alatt sikerült hatékonyan megfékezni az ellenfél támadásainak jelentős részét. Különösen figyelemre méltó, hogy a hét a hat elleni helyzetek során egyáltalán nem kaptunk gólt. Azonban a kiállítás után a dolgok drámaian megváltoztak: Észak-Macedónia 11 alkalommal támadhatott öt védő ellen, és sajnos hétszer betaláltak.

A legnagyobb problémát egyértelműen Filip Kuzmanovski okozta, aki tíz gólig jutott a meccsen, nagy szerepe volt benne, hogy a legtöbb találatot 9 méterről kapták a mieink, összesen 13-at. Ebből hetet vállalt magára a balátlövő, csapata 65 százalékban gólt dobott erről a távolságról.

Még ennél is hatékonyabbak voltak az északmacedón szélsők, mert bár csak hétszer próbálkoztak az oldalainkon, abból öt gól született (ez 71%-os hatékonyság).

A szünetben arról beszélgettünk, hogy erősebben kellene védekezni és gyorsabban lefülelni őket, de sajnos ez nem igazán jött össze. A helyzetet nem tudtuk jól kihasználni, a ziccereket rendre elszúrtuk, és a védekezésünk sem tükrözte azt, amit előzetesen megbeszéltünk. Igaz, próbáltunk nem arra koncentrálni, hogy minden második támadásunknál megkaptuk a kétperces büntetést.

„Kiemelhetjük, hogy Ilic Zoran a mérkőzés után az M4 Sportnak nyilatkozva hangsúlyozta…”

Chema csapata a támadások során sem tudott kiemelkedő teljesítményt nyújtani. A magyar játékosok közül mindenki hibázott, aki legalább két alkalommal megpróbálta a kaput célozni. Imre Bence például háromszor is tévesztett, pedig általában rendkívül precíz a lövéseivel. Emlékezzünk, hogy a 2024-es Európa-bajnokságon egyetlen lövése sem eredményezett gólt.

Ki gondolta volna, hogy Bánhidi Bence mindössze egyetlen gólt szerez a mérkőzés során?!

A mieink húzóembere összesen háromszor lőtt kapura az egész meccsen, abból egy jócskán léc fölé is szállt. Váltótársa, Rosta Miklós pedig olyan keveset volt pályán, hogy lövésig sem jutott.

"A második félidő kezdetén egy kicsit megdöbbentünk, a gépezetünk akadozott. Az ellenfél ügyesen mozgatta a csapatát, és a zavaró védekezésük miatt a labda nem úgy pattogott, ahogyan azt megszoktuk" - magyarázta Bodó Richárd, hogy miért volt nehézkes a támadások kialakítása.

Vagy elhibáztuk a lövést, vagy a kapus bravúrosan hárított, vagy védekezésben követtünk el egy hibát. A mérkőzésünknek nem volt meg a megszokott ritmusa. A macedón csapat hosszasan támadott, és számos szabálytalanság is történt, de ez nyilvánvalóan nem mentség. Egyszerűen nem tudtuk átbillenteni a játékot abba a fázisba, ahol nagyobb előnnyel vezethetünk.

- kesergett a találkozót követően Lékai Máté, amiért nem sikerült ellépni az ellenféltől a második félidőben egy gólnál többel.

Mitrevski valóban elkapta a fonalat, már öt védésnél tartott, miközben Mikler Roland egyetlen lövést sem hárított. Mire Palasics Kristóf megérkezett, már 9-6-os hátrányba került a magyar válogatott. Főleg ettől az időszaktól kezdve érezhettük azt, hogy kivédi a szemünket az északmacedón kapus, de mégis elmondható, hogy csak hárommal védett többet (13), mint Palasics (10). Emellett az IHF lőlapja arról árulkodik, hogy lett volna megoldás a gólhiányra: húsz magyar próbálkozás ment a kapu alsó harmadába, amiből 17 gól született. Érdemes lett volna tehát Mitrevski lába mellé lőni, mert ezzel sok gondja akadt.

Nincs idő a bánkódásra! Pénteken a válogatott lehetőséget kap, hogy megmutassa tudását a vb-újonc Guinea ellen, majd vasárnap Hollandia csapata ellen zárja a csoportkört. A négyes csoportokban az első három helyezett jut tovább a középdöntőbe, így minden mérkőzés kulcsfontosságú a továbbjutás szempontjából.

Related posts